Navigatie overslaan
Den Haag Doet Home
  • Nieuws
Account aanmakenLog in
Zijbalk overslaan
Autisme Digitaal

Autisme Digitaal

Non-profit

Stichting voor en door volwassenen met autisme. Wij werken aan betere informatie over autisme bij volwassenen vanuit een autistisch perspectief. Dit doen we met circa 40 autistische vrijwilligers door ...

WelzijnMensen met een beperking
Vrijwilligersbeleid
Activiteiten
Foto's
10 Ongelijkheid verminderen3 Goede gezondheid en welzijn17 Partnerschap om de doelstellingen te bereiken

Contact

  • Riviervismarkt 2, 2513 AM Den Haag, Nederland
  • [email protected]
  • 070 - 302 44 44
Den Haag Doet

Den Haag Doet

  • Den Haag Doet Academie
  • PEP Den Haag
  • Volunteer The Hague

Doe mee

  • Activiteiten
  • Zoek Organisaties
  • Organisatie toevoegen
  • Account aanmaken
  • Log in
  • Help
  • Content policy
  • Privacyverklaring
  • Algemene Voorwaarden

Powered by Deedmob tools (opent in een nieuw venster)

Wil jij een webinar over je autisme geven?

Wil jij een webinar over je autisme geven?

Praktische informatie

Vacature • Vaste activiteit

4—6 uur/maand
Vanuit huis

Contactpersoon

Annelies van der Hout

Stel de contactpersoon een vraag of neem rechtstreeks contact op met de organisator via [email protected] .

Voorwaarden

Verklaring Omtrent Gedrag
Autisme Digitaal

#104876
Scan me of ga naar www.denhaagdoet.nl/o/Autisme_Digitaal/activiteiten/Wil-jij-een-webinar-over-je-autisme-geven/104876 om je aan te melden

We organiseren ongeveer 2 keer per maand een webinar over autisme bij volwassenen. We zoeken vrijwilligers met autisme die een webinar willen geven.

Elk jaar van september tot juli organiseert Autisme Digitaal 1 à 2 keer per maand een webinar. In zo'n webinar vertelt een vrijwilliger over diens persoonlijke ervaring met het hebben van autisme, eventueel aangevuld met andere kennis over autisme. Om de kosten te dekken vragen we een klein geldbedrag (voor minima gratis). Een werkgroep van 6 tot 10 mensen organiseert de webinars.

Wat zijn de taken?

We zoeken vrijwilligers die zelf een webinar willen ontwikkelen en geven. Het onderwerp moet natuurlijk te maken hebben met autisme, maar daarbinnen mag het gaan over elk onderwerp waar je ervaring mee hebt. Je ontwikkelt het webinar zelf, maar maar de rest van de werkgroep denkt mee en ondersteunt. Je vertelt in het webinar over je eigen ervaring met autisme, eventueel aangevuld met kennis die je hebt over het onderwerp. Je geeft het webinar eerst een keer intern, waarna je feedback krijgt. Wanneer het webinar klaar is voor publicatie, wordt het in overleg met jou twee keer per jaar ingepland, totdat je stopt of er minder aanmeldingen zijn voor het webinar.

Je kunt daarnaast meewerken als co-host. Als co-host ben je gastheer/gastvrouw en kondig je de presentator aan. Daarnaast bewaak je de chat tijdens een webinar. Je inventariseert de vragen, kijkt welke vraag in welke ronde het beste beantwoord kan worden en stelt ze aan de presentator. Op vragen die je zelf kunt beantwoorden, reageer je direct in de chat.

  • Je ontwikkelt een webinar over autisme bij volwassenen en presenteert deze.
  • Je bent 1x per maand bij de vergadering van de werkgroep, die 1 uur duurt en plaatsvindt via Teams, op een doordeweekse avond.
  • Je toont interesse in de webinars van andere werkgroepleden en sluit regelmatig aan wanneer zij een webinar geven.
  • Een aantal keren per jaar ben je aanwezig bij een proefpresentatie van een nieuwe webinar en geef je hier feedback op.
  • Je denkt mee over nieuwe webinars die ontwikkeld worden door andere leden van de werkgroep.
  • Je reageert binnen drie dagen op groepsberichten van de coördinator via e-mail of whatsapp.

Wie zoeken we?

  • Het is belangrijk dat je goed kunt vertellen en iets over kunt brengen op anderen.
  • Je hebt een goedwerkende computer, webcam en microfoon.
  • Je bent betrouwbaar: als je zegt dat je er bij bent, ben je er ook.

Wat is interessant aan dit vrijwilligerswerk?

  • Het geeft voldoening om je ervaring en kennis met anderen te delen, zodat zij er hun voordeel mee kunnen doen.
  • Je leert andere mensen met autisme goed kennen en leert zelf ook weer veel bij over wat autisme concreet inhoudt.
  • Je levert een bijdrage aan betere kennis over autisme bij volwassenen, vanuit het perspectief van mensen met autisme zelf.
  • Je gaat onderdeel uitmaken van een team van meer dan 45 autistische volwassenen. Je leert zo nieuwe mensen met autisme kennen. Onze werkwijzen zijn ingericht op autistische kenmerken.
  • Je krijgt duidelijk te horen wat er van je verwacht wordt. We werken met uitgeschreven taakomschrijvingen en richtlijnen.
  • Je kunt dit vrijwilligerswerk thuis doen, vanuit elke plaats in Nederland of België. Al het contact vindt plaats via e-mail, WhatsApp en Microsoft Teams.

Gerelateerd aan

Marketing & Communicatie
Nederlands
Welzijn
Mensen met een beperking
Goede gezondheid en welzijn
Ongelijkheid verminderen
Partnerschap om de doelstellingen te bereiken
Geschikt voor mensen in een rolstoel
Geschikt voor mensen met een visuele beperking
Geschikt voor mensen met een psychische kwetsbaarheid
Geschikt voor mensen met gevoeligheid voor overprikkeling

Over Autisme Digitaal

Stichting voor en door volwassenen met autisme. Wij werken aan betere informatie over autisme bij volwassenen vanuit een autistisch perspectief. Dit doen we met circa 40 autistische vrijwilligers door middel van webinars, gespreksgroepen en blogs. We zijn online actief in heel Nederland.

Bekijk meer activiteiten van Autisme Digitaal

Vacatures die je misschien ook interessant vindt

Nieuw
Sluit je aan bij de strandploeg van Den Haag: maak schoon, beweeg en ontmoet nie

Vaste activiteit · Flexibele uren

Sluit je aan bij de strandploeg van Den Haag: maak schoon, beweeg en ontmoet nie

Wekelijkse strandopruimacties met een optioneel sportief element! Ontmoet nieuwe mensen, leer meer over de kustnatuur en help mee de stranden van Den Haag schoon te houden. Geen Nederlands nodig.

Geplaatst door De Kust Vertelt
Nieuw
Coördinator Steun bij verlies en rouw

Vaste activiteit · Flexibele uren

Coördinator Steun bij verlies en rouw

We zijn op zoek naar een enthousiaste vrijwillig coördinator die de zeer betrokken vrijwilligers kan ondersteunen en een open houding heeft

Geplaatst door Humanitas Haagland
Nieuw
Kantoorondersteuner Humanitas Haagland

Vaste activiteit · 8—12 uur/week

Kantoorondersteuner Humanitas Haagland

Achter al ons werk zit een kantoor dat moet draaien. Daarvoor zoeken we iemand die onze coördinatoren en vrijwilligers kan ondersteunen.

Geplaatst door Humanitas Haagland
Nieuw
Houd jij ook van kunst en muziek? Dan zijn we op zoek naar jou!

Vaste activiteit · 4—10 uur/maand

Houd jij ook van kunst en muziek? Dan zijn we op zoek naar jou!

Word bestuurslid bij Stichting Art & Jazz — help kunst een podium geven

Geplaatst door Stichting Art&Jazz Scheveningen en Den Haag
Nieuw
Samen maken we Kraayenstein mooier!!!

Tijdelijke activiteit · Flexibele uren

Samen maken we Kraayenstein mooier!!!

Ben jou enthousiast en wil je meedoen?

Geplaatst door Wijkberaad Kraayenstein
Nieuw
Word jij mijn taalbuddy?

Vaste activiteit · 2—4 uur/week

Den Haag

Word jij mijn taalbuddy?

Wat als je dolgraag in de zorg werkt, er je toekomst van wil maken maar de Nederlandse taal nog niet goed beheerst. Dan kun je wel een taalmaatje gebruiken!

Geplaatst door HWW Zorg

Praktische informatie

Vacature • Vaste activiteit

4—6 uur/maand
Vanuit huis

Contactpersoon

Annelies van der Hout

Stel de contactpersoon een vraag of neem rechtstreeks contact op met de organisator via [email protected] .

Voorwaarden

Verklaring Omtrent Gedrag