Vrijwilliger Toneelhulp / Stagehand

Praktische informatie
Vacature • Vaste activiteit
Contactpersoon
Daan van Dussen
Stel de contactpersoon een vraag of neem rechtstreeks contact op met de organisator via [email protected] of +31702119988.
#125173
Scan me of ga naar www.denhaagdoet.nl/o/theater-de-regentes/activiteiten/Vrijwilliger-Toneelhulp--Stagehand/125173 om je aan te melden
Theater De Regentes zoekt enthousiaste vrijwilligers voor achter de schermen.
Theater De Regentes is het bruisende Cultuuranker van stadsdeel Segbroek en een multicultureel stadspodium in Den Haag. Vanuit ons bijzondere pand – een voormalig zwembad van ruim 100 jaar oud – presenteren we jaarlijks een breed programma van professionele voorstellingen, buurtinitiatieven, festivals, educatieprojecten en verhuuractiviteiten. Jaarlijks ontvangen we meer dan 40.000 bezoekers.
Achter elke voorstelling zit een hoop werk dat het publiek nooit ziet: opbouwen, sjouwen, klaarzetten en weer afbreken. Daar zoeken we extra handen voor. Als vrijwillige toneelhulp werk je mee met ons techniekteam en draai je mee in de energie van een echt theater – van de stille uren van de opbouw tot de drukte van een uitverkochte zaal.
Wat ga je doen?
Als vrijwillige toneelhulp ondersteun je onze technici en productieleiding bij de praktische kant van voorstellingen en evenementen. Geen twee dagen zijn hetzelfde, maar je werkzaamheden bestaan onder andere uit:
- Helpen bij het opbouwen en afbreken van voorstellingen, concerten en evenementen.
- Meehelpen met sjouwen, klaarzetten van het podium en het in- en uitladen van materiaal.
- Onze technici assisteren bij licht, geluid en podiumtechniek (meekijken en aangeven).
- Helpen bij het ontvangen en wegwijs maken van gezelschappen en artiesten.
- Zorgen dat het podium en de backstage netjes en veilig blijven.
Je hoeft hier geen technische kennis voor te hebben – je leert het werk al doende, met onze technici naast je.
Wat we van je vragen
- Enthousiasme en zin om mee te helpen achter de schermen – ervaring is niet nodig.
- Dat je aanpakt, een beetje fysiek werk niet erg vindt (je tilt en sjouwt regelmatig).
- Dat je betrouwbaar bent en je afspraken nakomt.
- Dat je veilig en netjes werkt en goed luistert naar de technici en productieleiding.
- Flexibele beschikbaarheid in de avonden en weekenden, wanneer de meeste voorstellingen plaatsvinden.
Wat je ervoor terugkrijgt
- Een kijkje achter de schermen van een echt theater en de kans om het vak van dichtbij te leren.
- Begeleiding door ervaren technici, zodat je echt iets opsteekt over theater- en podiumtechniek.
- Een leuk, betrokken team waar je deel van uitmaakt.
- Gratis of met korting naar voorstellingen in De Regentes.
- Een mooie ervaring op je cv en een referentie als je later de techniek- of theaterwereld in wilt.
Spreekt deze vacature jou aan? Neem dan snel contact met ons op: [email protected]
Gerelateerd aan
Over Theater De Regentes
Theater De Regentes in Segbroek is een theater van, voor, door, met de buurt en ‘de wereld in Den Haag’. Een bijzonder en bruisend buurttheater dat met een klein vast team en een grote diverse groep vrijwilligers op professionele wijze een warm bad biedt aan bewoners, bezoekers, opkomende en gearriveerde (podium)kunstenaars, partners en huurders. Een niet te missen cultureel centrum met historie!
Onze vrijwilligers, oftewel ‘TDR Spetters’, vervullen taken in werkelijk alle facetten van het theater en maken van Theater de Regentes een bruisend warm bad. Zij helpen mee bij de horeca, bij de kassa, scannen de toegangskaarten voor de voorstellingen, maar helpen ook bij het klussen of op kantoor bij de afdelingen publiciteit, techniek en productie. Mede door de geschiedenis is er een groot gevoel van saamhorigheid voelbaar bij de Spetters in Theater de Regentes.






