Over ons
Leren, ontmoeten en verbinden!
Met de ondersteuning van een klein team van betaalde medewerkers geven ruim 330 vrijwilligers in Den Haag Nederlandse les op maat aan kwetsbare anderstaligen, ...



'Taaloefenplek'. Geef een anderstalige de kans om mee te doen in Den Haag!



Scan me of ga naar www.denhaagdoet.nl/o/Taal-aan-Zee/activiteiten/Taaloefenplek-Geef-een-anderstalige-de-kans-om-mee-te-doen-in-Den-Haag/62566 om je aan te melden
Contactpersoon
Samenvatting
Word taalvrijwilliger bij Taal aan Zee en oefen de Nederlandse taal in de praktijk met een of meer anderstaligen in Transvaal of Rustenburg/Oostbroek.Uitgebreide omschrijving
Je begeleidt hen bij de voorbereiding en het in de praktijk oefenen van de Nederlandse taal op een “taaloefenplek” (laagdrempelig vrijwilligerswerk of een activiteit in het buurthuis).
Voor deze leuke nieuwe vrijwilligersfunctie vragen wij van jou een goede beheersing van het Nederlands en communicatie op een open en vriendelijke manier. Jij hebt een coachende houding en je kunt een veilige sfeer scheppen. Het is een flexibele vrijwilligersfunctie voor tenminste een half jaar, gemiddeld 2 uur per week.
Stichting Taal aan Zee heeft het goed geregeld voor haar vrijwilligers. Wij bieden jou een prettige werksfeer en ontmoetingen met bijzondere mensen. Wij ondersteunen je met trainingen, begeleiding en oefenmateriaal. Er is een vergoeding van reiskosten, noodzakelijk gemaakte onkosten en een WA- en ongevallenverzekering tijdens je vrijwilligerswerk. Jaarlijks organiseren wij een feestelijke vrijwilligersdag en ontvang je een presentje.
Kijk hier voor deze nieuwe vacature.
Wil je meer weten?
Kijk voor deze en andere nieuwe vrijwilligersvacatures op taalaanzee.nl.
Interesse?
Meld je dan - met een korte motivatie - aan via deze site!
Je kunt je ook rechtstreeks - met CV en motivatie - aanmelden bij Fanny Winkelman via [email protected]
Of voor onze online informatiebijeenkomst voor geïnteresseerde nieuwe vrijwilligers op maandag 15 mei van 19.00 uur tot 20.00 uur of vrijdag 23 juni van 10.00 tot 11.00 uur.
Tot snel bij Taal aan Zee!
Hoe kom ik er?
Over Taal aan Zee
Met de ondersteuning van een klein team van betaalde medewerkers geven ruim 330 vrijwilligers in Den Haag Nederlandse les op maat aan kwetsbare anderstaligen, vluchtelingen en asielzoekers.
Hoofddoel is om hun zelfredzaamheid te versterken en hun deelname aan de samenleving te bevorderen.
Taal aan Zee bereikt op jaarbasis zo'n 1200 anderstaligen die (nog) geen toegang hebben tot regulier onderwijs.
- Asielzoekers en vluchtelingen krijgen centraal les op ons nieuwe adres op de Calandstraat 1 in Den Haag. Op de 5e verdieping geven vrijwilligers van maandag t/m vrijdag Nederlandse les (NT2) aan asielzoekers en vluchtelingen.
- Kwetsbare anderstaligen krijgen thuis Nederlandse les of in kleine groepjes op een locatie dichtbij. Taalcoaches van Taal aan Zee geven les aan een onzichtbare en moeilijk bereikbare groep: sociaal kwetsbare anderstalige vrouwen en mannen in Den Haag. Zij krijgen thuis Nederlandse les op maat, of - als dat mogelijk is- in een klein groepje dichtbij in de wijk. De groepslessen zijn bijvoorbeeld in buurthuizen of op scholen of bij organisaties zoals Kessler, Perspektief en SHOP. De anderstaligen kunnen door omstandigheden (nog) niet naar een reguliere cursus om Nederlands te leren.
- Taal-aan-Zee-maatjes
Taalmaatjes helpen asielzoekers en vluchtelingen met het oefenen van dagelijkse taalsituaties. De maatjes spreken (gemiddeld) één keer per week af om bijv. een boek te lenen bij de bibliotheek, informatie te vragen over een cursus bij het buurthuis, de weg te vragen op straat, maar ook te oefenen voor een sollicitatiegesprek. Zo leert de deelnemer zich beter te redden in de stad en leert hij/zij meer over onze gewoontes en de Nederlandse cultuur.
- Als taalvrijwilliger in de bibliotheek begeleid je conversatie bijeenkomsten op 1 van de 18 locaties van de bibliotheek, waar anderstaligen met elkaar de Nederlandse taal oefenen (inburgeraars, oudkomers, vluchtelingen, expats). We vragen een beschikbaarheid van 2,5 uur per week. Als je niet wekelijks ingezet wilt worden, dan is dit zeker ook bespreekbaar.
Bij Taal aan Zee kun je ook terecht voor actuele informatie over het gehele educatieve taalaanbod voor volwassenen in Den Haag.
Lijkt het je leuk om vluchtelingen Nederlands te leren? Word docent Nederlands!!
Als docent NT2 niveauverhoging en/of spreekvaardigheid geef je één of twee dagdelen per week Nederlandse les aan vluchtelingen + andere kwetsbare anderstaligen.Geplaatst door Taal aan ZeeHelp vluchtelingen en nieuwkomers met het leren van de Nederlandse taal!
Vind jij het leuk om nieuwkomers, waaronder ook vluchtelingen, te ondersteunen bij hun opdrachten in de klas?Geplaatst door NL CaresWord jij ONS! Schoolmaatje?
Schoolmaatjes ONS start nu ook in Den Haag! Doe jij mee enword jij een van onze vrijwilligers? Geplaatst door Wijkz Escamp, Wijkcentrum Escampade