Ben jij een verbinder? Word matcher van thuisleskoppels!

Ben jij een verbinder? Word matcher van thuisleskoppels!

Tijdelijke activiteit · 2–3 uur/week · Start vanaf 3 feb 2025 Voor ongeveer 12 maanden
Flexibele locatie
OnderwijsLezen & schrijvenTrainingNederlandsBegeleidingSociaal contactOndersteunend werk
Vluchtelingen & MinderhedenOnderwijs
4 Kwaliteitsonderwijs5 Gendergelijkheid10 Ongelijkheid verminderen

Contactpersoon

Jeannette PhilipsenStel de contactpersoon een vraag of neem rechtstreeks contact op met de organisator via [email protected] of +31703456005.
De organisator heeft deze activiteit gemarkeerd als gevuld. Aanmeldingen zijn gesloten. Je kan hier andere vacatures vinden.
Activiteit Delen
Taal aan Zee
#91205
Scan me of ga naar www.denhaagdoet.nl/o/Taal-aan-Zee/activiteiten/Ben-jij-een-verbinder-Word-matcher-van-thuisleskoppels/91205 om je aan te melden

Samenvatting

Je koppelt een anderstalige deelnemer aan een vrijwillige taalcoach voor taaltrajecten van thuisleskoppels: Nederlandse les aan huis.

Uitgebreide omschrijving

Matcher leskoppels


Bij Taal aan Zee melden kwetsbare anderstalige deelnemers zich aan voor een thuisles van een taalcoach.


Na een eerste intake komt een aspirant-deelnemer voor thuisles op een wachtlijst.

Het is vervolgens jouw taak om de deelnemer te koppelen aan een taalcoach. Daarvoor ga je bij de deelnemer (meestal vrouwen, soms een man) op huisbezoek voor een tweede intake. Met behulp van een intakeformulier maak je de lessituatie, het niveau en de lesdoelen inzichtelijk. Naar aanleiding daarvan instrueer je de taalcoach en zoek je passend lesmateriaal, zo nodig samen met de coördinator, die meestal ook de instructie over het lesmateriaal verzorgt.

Ten slotte begeleid je het eerste bezoek van de taalcoach bij de deelnemer thuis.

De tijdsinvestering is gemiddeld 2 uur per week.


Deze functie is ook goed te combineren met de functie “begeleider leskoppels’.


Wat vragen wij van jou?

• Je hebt een goede beheersing van het Nederlands en bent bereid en in staat om je taalgebruik aan te passen aan het niveau van de deelnemer(s).

• Je hebt affiniteit met de doelgroepen van Taal aan Zee en staat open voor andere culturen en levensopvattingen.

• Je communiceert op een open en vriendelijke manier.

• Je bent bereid deel te nemen aan een basistraining en aan werkoverleg/intervisie.

• Een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) is vereist. De VOG wordt door Taal aan Zee digitaal aangevraagd en is gratis. 


Voor deze functie vragen wij daarnaast het volgende:

• Je kunt je makkelijk aanpassen aan een onbekende situatie en je hebt respect voor de gewoonten van de thuissituatie. 

• Je bent sociaal vaardig en creatief in gespreksvoering.

• Je bent handig met digitale verslaglegging.

• Je wilt je verdiepen in de sociale kaart.

• Je bent mobiel, want je reist door heel Den Haag.

• Voor deze functie zoeken wij op dit moment vooral vrouwen.


Wat heeft Taal aan Zee jou te bieden?

• een prettige werksfeer en ontmoetingen met bijzondere mensen 

• ondersteuning, scholing en training door professionele medewerkers 

• vergoeding van reiskosten op basis van openbaar vervoer en een vergoeding van noodzakelijk gemaakte onkosten 

• WA- en ongevallenverzekering tijdens je vrijwilligerswerk.


 

Heb je belangstelling? Wat leuk! Stuur je reactie met je motivatie, cv en beschikbaarheid per e-mail naar Jeannette Philipsen ([email protected]).

Wat vrijwilligers nodig hebben😇 Verklaring Omtrent Gedrag

Wat wij vrijwilligers aanbieden

💸 Vrijwilligersvergoeding🤝 Extra begeleiding
De organisator heeft deze activiteit gemarkeerd als gevuld. Aanmeldingen zijn gesloten. Je kan hier andere vacatures vinden.
Activiteit Delen

Over Taal aan Zee

Leren, ontmoeten en verbinden!
Met de ondersteuning van een klein team van betaalde medewerkers geven meer dan 300 vrijwilligers in Den Haag Nederlandse les op maat aan kwetsbare anderstaligen, vluchtelingen en asielzoekers.

Hoofddoel is om hun zelfredzaamheid te versterken en hun deelname aan de samenleving te bevorderen. Taal aan Zee bereikt op jaarbasis zo'n 1.400 anderstaligen die (nog) geen toegang hebben tot regulier onderwijs.

- Asielzoekers en vluchtelingen krijgen centraal les op ons nieuwe adres op de Calandstraat 1 in Den Haag. Op de 5e verdieping geven vrijwilligers van maandag t/m vrijdag Nederlandse les (NT2) aan asielzoekers en vluchtelingen.

- Kwetsbare anderstaligen krijgen thuis Nederlandse les of in kleine groepjes op een locatie dichtbij. Taalcoaches van Taal aan Zee geven les aan sociaal kwetsbare anderstalige vrouwen en mannen in Den Haag. Zij krijgen thuis Nederlandse les op maat, of - als dat mogelijk is- in een klein groepje dichtbij in de wijk. De groepslessen zijn bijvoorbeeld in buurthuizen of op scholen of bij organisaties zoals KesslerPerspektief en SHOP. De anderstaligen kunnen door omstandigheden (nog) niet naar een reguliere cursus om Nederlands te leren.

- Taal-aan-Zee-maatjes
Taalmaatjes helpen asielzoekers en vluchtelingen met het oefenen van dagelijkse taalsituaties. De maatjes spreken (gemiddeld) één keer per week af om bijv. een boek te lenen bij de bibliotheek, informatie te vragen over een cursus bij het buurthuis, de weg te vragen op straat, maar ook te oefenen voor een sollicitatiegesprek. Zo leert de deelnemer zich beter te redden in de stad en leert hij/zij meer over onze gewoontes en de Nederlandse cultuur.

- Als taalvrijwilliger in de bibliotheek begeleid je conversatie bijeenkomsten op 1 van de locaties van de bibliotheek, waar anderstaligen met elkaar de Nederlandse taal oefenen (inburgeraars, oudkomers, vluchtelingen, expats). We vragen een beschikbaarheid van 2,5 uur per week. Als je niet wekelijks ingezet wilt worden, dan is dit zeker ook bespreekbaar.

Vacatures die je misschien ook interessant vindt

Docent Nederlands voor vluchtelingen.
Tijdelijke activiteit · 4–6 uur/week · Voor ongeveer 6 maanden
Den Haag
Docent Nederlands voor vluchtelingen.
Als docent NT2 niveauverhoging en/of spreekvaardigheid geef je één of twee dagdelen per week Nederlandse les aan vluchtelingen + andere kwetsbare anderstaligen.Geplaatst door Taal aan Zee
Vrijwillig docent voor Nederlandse taalles aan mannen
Vaste activiteit · 2–4 uur/week
Den Haag
Vrijwillig docent voor Nederlandse taalles aan mannen
Wij zijn voor Taalketen op zoek naar een enthousiaste vrijwilliger als docent Nederlands voor onze mannengroep op maandagavond. Geplaatst door Wijkz, Centrum
Help vluchtelingen en nieuwkomers met het leren van de Nederlandse taal!
Eenmalig · 2–4 uur
Den Haag
Help vluchtelingen en nieuwkomers met het leren van de Nederlandse taal!
Vind jij het leuk om nieuwkomers, waaronder ook vluchtelingen, te ondersteunen bij hun opdrachten in de klas?Geplaatst door NL Cares
Empowerment trainer voor nieuwkomers: Help mee ze hun Kracht te Ontdekken!
Vaste activiteit · 4–6 uur/week
Den Haag
Empowerment trainer voor nieuwkomers: Help mee ze hun Kracht te Ontdekken!
Stichting Rumi wil diverse werkgerelateerde en empowerment trainingen verzorgen aan de doelgroep vluchtelingen.Geplaatst door Stichting Rumi
Taal verbindt: word vrijwilliger bij ons Taal+café!
Vaste activiteit · Flexibele uren
Den Haag
Taal verbindt: word vrijwilliger bij ons Taal+café!
Heb je een passie voor taal en mensen? Wil je anderstaligen helpen hun Nederlands te verbeteren in een ontspannen, gezellige sfeer?
Dan zoeken wij jou!
Geplaatst door ROC Mondriaan Taal+ school
Life coach
Vaste activiteit · 4–6 uur/week
Den Haag
Life coach
Stichting Rumi wil Lifecoaching aanbieden, waardoor er voor een deelnemer een beter perspectief ontstaat van de wijze waarop zij oplossingen kunnen vinden.Geplaatst door Stichting Rumi