Heb jij hart voor het industrieel erfgoed in Den Haag en omstreken?

Heb jij hart voor het industrieel erfgoed in Den Haag en omstreken?

Vaste activiteit · 14–18 uur/maand
Flexibele locatie
NederlandsBestuurCoördinerenFondsenwervingMarketing & CommunicatieGastvrijheid en ontvangstActiviteiten begeleidenEngels
Kunst & cultuurOnderwijsBuurt & omgeving
Geschikt voor bedrijfsvrijwilligersGeschikt voor mensen in een rolstoel

Contactpersoon

Vincent VoorhoeveStel de contactpersoon een vraag of neem rechtstreeks contact op met de organisator via [email protected] of +31653802728.
1 plaats over.
Activiteit Delen
SHIE (St. Haags Industrieel Erfgoed)
#97889
Scan me of ga naar www.denhaagdoet.nl/o/SHIE-St-Haags-Industrieel-Erfgoed/activiteiten/Heb-jij-hart-voor-het-industrieel-erfgoed-in-Den-Haag-en-omstreken/97889 om je aan te melden

Samenvatting

De vice-voorzitter is samen met de voorzitter leidend bij presentaties etc., en bij de communicatie met donateurs en volgers (website, nieuwsbrief etc.)

Uitgebreide omschrijving

De SHIE wil haar bestuur graag uitbreiden. Daarom zijn we op zoek naar een vice-voorzitter. Heb jij hart voor het industrieel erfgoed in Den Haag en omstreken? Dan maken we graag kennis met je! Als vice-voorzitter ga je enkele taken overnemen van de huidige voorzitter (en oprichter van de SHIE), die op termijn een stapje terug wil doen. Doorgroei tot voorzitter is een mogelijkheid.


Vacature vicevoorzitter

De Stichting Haags Industrieel Erfgoed is op zoek naar een vicevoorzitter. Vanuit de wens tot uitbreiding van het bestuur en het inbouwen van een waarborg voor de continuïteit binnen het bestuur (inclusief een verjonging) zijn wij op zoek naar een vicevoorzitter. De voorzitter (oprichter van de SHIE) wil op termijn een stapje terug doen en de vicevoorzitter zal derhalve enkele taken van hem overnemen met de mogelijkheid van doorgroei tot voorzitter.


De SHIE al 30 jaar geworteld in Den Haag en de regio

De SHIE is opgericht in 1993 en heeft als doelstelling het doen van onderzoek naar en het beschrijven, inventariseren en behouden van industrieel erfgoed in Den Haag en de regio. In die 30 jaar heeft de SHIE veel bijgedragen aan het op de kaart zetten van industrieel erfgoed door middel van publicaties, lezingen, tentoonstellingen en excursies en het voeren van acties voor behoud van bedreigd erfgoed, vaak samen met andere erfgoedpartners.

De SHIE is financieel gezond. De inkomsten bestaan uit de jaarlijkse donaties van ca. 360 donateurs en uit subsidiebijdragen van fondsen voor specifieke projecten.

De SHIE-publicaties bestrijken diverse bedrijfstakken en besteden aandacht aan typisch Haagse industriële producten en aan industriële architectuur en hergebruik hiervan.

De SHIE heeft een goed bezochte website en facebookpagina en is uitgever van het kwartaalblad De Haagvaarder. De SHIE is beheerder van een uitgebreide website met als kern de rubriek ‘Haagse Bedrijven Toen en Nu’ met een inventarisatie van meer dan 400 bedrijven uit de Haagse regio. (https://shie.nl/projecten/bedrijven-toen-en-nu/).

De SHIE heeft een goede reputatie op haar werkterrein en is gesprekspartner van de gemeente, andere erfgoed- en monumentenorganisaties, bedrijven, architecten en vastgoedeigenaren. Voor uitgebreidere informatie zie https://shie.nl/


De vacature

Het bestuur bestaat uit zes personen, die onderling de taken verdelen en samen met vrijwilligers deze activiteiten initiëren en uitvoeren. Het bestuur bestaat in zijn huidige samenstelling uit een voorzitter (tevens belast met de organisatie, initiëren van nieuwe initiatieven en praktische uitvoering van evenementen), een secretaris, een penningmeester en drie overige leden. De leden worden benoemd voor een periode van vier jaar met telkens de mogelijkheid van verlenging

De vicevoorzitter vertegenwoordigt de SHIE naar buiten (met de voorzitter zijn zij beide eerste uitvoerders van het communicatiebeleid).

De vicevoorzitter kan leidend zijn bij presentaties, ontvangsten, georganiseerde wandelingen, etc. en ondersteunt de voorzitter in zijn taken. Daarbij kan worden gedacht aan de verzorging van de SHIE-website, de digitale nieuwsbrief. De vicevoorzitter neemt zo nodig zaken over volgens een nader af te spreken verdeling.

Draait mee als eerste SHIE-vertegenwoordiger of als vervanger in het circuit van overleg in de Binckhorst, Laakhaven, met Monumentenzorg en andere organisaties en instellingen (historische musea en verenigingen in Den Haag en omgeving)


De werkzaamheden van de vicevoorzitter

· de SHIE vertegenwoordigen op bijeenkomsten

· een combinatie van medeorganisator en het leiden van presentaties, ontvangsten, behoudsacties, begeleiden van restauraties e.d.

· Ontwikkelen en waar nodig bijstellen van beleid in overleg met het bestuur.

· Representatie, het initiëren en onderhouden van relaties (netwerk) in ruime zin.

· vervangen van de voorzitter


Wij bieden:

· Een kennis- en netwerkorganisatie, die stáát en een goede reputatie heeft in de Haagse regio.

· Een enthousiast en ambitieus bestuur met leden van verschillende achtergronden, die goed samenwerken.

· Een aantal succesvolle communicatiekanalen, zoals de website met als belangrijk onderdeel ‘Haagse Bedrijven Toen en nu‘ (geschiedenis van ca. 400 bedrijven), facebook, de digitale SHIE-nieuwsbrief en het SHIE-kwartaalbulletin Haagvaarder.

· Vrijheid om zelf nieuwe initiatieven te ontwikkelen.


Wij vragen:

· Affiniteit met vrijwilligersorganisaties.

· Interesse en enige kennis van industrieel erfgoed en van de geschiedenis van Den Haag en de regio. Hij/zij is bereid zich verder te verdiepen in het thema waarvoor er diverse SHIE-publicaties beschikbaar zijn.

· Staan voor het thema en onderkennen van het belang ervan en gedrevenheid om dit ook aan anderen over te brengen.

· Een initiërende rol spelen.

· Een rol vervullen bij de aanvraag van sponsoring.

· Relatie onderhouden met de SHIE-donateurs en diverse organisaties.

· Eerste aanspreekpunt voor vragen.

· Iemand met wie het plezierig samenwerken en netwerken is.

· Beschikbaarheid van gemiddeld 4 uur per week. Indien nodig ook ’s-avonds of in het weekend, zoals tijdens de ‘Dag van de Architectuur’ en ‘Open Monumentendag’.


De ideale kandidaat vicevoorzitter

Onze ideale kandidaat is een teamspeler, heeft creatieve ideeën, is een oplossingsgerichte denker, weet het beste uit mensen te halen en heeft gevoel voor bestuurlijke verhoudingen.

Gelet op de huidige samenstelling van het bestuur gaat de voorkeur uit naar een kandidaat die niet veel ouder is dan 55 jaar.


Bent u geïnteresseerd of wilt u meer informatie of u kent iemand die geschikt is? Neem dan contact op met Koos Havelaar, SHIE-voorzitter, 070-3897508 of [email protected].

1 plaats over.
Activiteit Delen

Over SHIE (St. Haags Industrieel Erfgoed)

De SHIE zet zich in voor het behoud van Industrieel Erfgoed in Den Haag en randgemeenten (Voorburg, Rijswijk en Zoetermeer). We brengen een kwartaalblad uit en andere publicaties, we houden rondleidingen en lezingen, en we doen onderzoek.

Vacatures die je misschien ook interessant vindt

Vrijwillig docent voor Nederlandse taalles aan mannen
Vaste activiteit · 2–4 uur/week
Den Haag
Vrijwillig docent voor Nederlandse taalles aan mannen
Wij zijn voor Taalketen op zoek naar een enthousiaste vrijwilliger als docent Nederlands voor onze mannengroep op maandagavond. Geplaatst door Wijkz, Centrum
Taal verbindt: word vrijwilliger bij ons Taal+café!
Vaste activiteit · Flexibele uren · Start vanaf 15 jan 2025
Den Haag
Taal verbindt: word vrijwilliger bij ons Taal+café!
Heb je een passie voor taal en mensen? Wil je anderstaligen helpen hun Nederlands te verbeteren in een ontspannen, gezellige sfeer?
Dan zoeken wij jou!
Geplaatst door ROC Mondriaan Taal+ school
Vrijwilligster gezocht voor Nederlandse taallessen in De Burcht
Vaste activiteit · 3–6 uur/week
Den Haag
Vrijwilligster gezocht voor Nederlandse taallessen in De Burcht
Jij helpt wijkbewoners bij het eigen maken van de Nederlandse taal. Door jouw coaching leren zij zichzelf beter te uiten in het Nederlands. Geplaatst door Wijkz, Centrum
Volunteer Support Worker for Migrant Mothers
Vaste activiteit · 5–15 uur/week
Den Haag
Volunteer Support Worker for Migrant Mothers
Vrijwillige Ondersteuningswerker voor Migrantenmoeders

Geplaatst door Stichting Vital Aid foundation
Ondersteuner BuurtBand
Vaste activiteit · 2–8 uur/week
Den Haag
Ondersteuner BuurtBand
De BuurtBand is een muziekproject waarbij iedereen kan meedoen, ongeacht zijn/haar muzikale ervaring, achtergrond, leeftijd of situatie. Woensdag 19:00/20:30Geplaatst door Fort van de Verbeelding