Vrijwilliger Humanitaire Helpdesk

Vrijwilliger Humanitaire Helpdesk

Praktische informatie

Vacature Vaste activiteit

3—4 uur/week
Zilverstraat 2, 2544 EJ Den Haag, Nederland

Contactpersoon

Adine Atzeni

Stel de contactpersoon een vraag of neem rechtstreeks contact op met de organisator via [email protected] of 0622143872.

Wat wij bieden

Vrijwilligersvergoeding

Voorwaarden

Verklaring Omtrent Gedrag
Rode Kruis West-Nederland

#88678
Scan me of ga naar www.denhaagdoet.nl/o/Rode-Kruis-afdeling-Den-Haag-Rijswijk/activiteiten/Vrijwilliger-Humanitaire-Helpdesk/88678 om je aan te melden

De Humanitaire Helpdesk is een veilige plek in de stad waar wij verschillende mensen helpen, die zich meestal bevinden in kwetsbare situaties.

De Humanitaire Helpdesk is een veilige plek in de stad waar wij verschillende mensen helpen, die zich meestal bevinden in kwetsbare situaties. De Humanitaire Helpdesk Haaglanden is een nieuwe hulpverleningsactiviteit waar we verschillende hulpvragen zo goed mogelijk proberen te behandelen. De focus ligt niet op waar mensen vandaan komen, of waarom zij in deze situatie zitten. De nadruk wordt gelegd op de hulpvraag zelf, die vaak betrekking heeft op basisbehoeftes zoals onderdak, voedsel of medische zorg. De Humanitaire Helpdesk ziet een diverse groep mensen, waaronder bijvoorbeeld mensen die leven in armoede, ongedocumenteerde mensen, vluchtelingen en arbeidsmigranten.

Is dit iets voor jou? Kom dan ons team versterken op de Humanitaire Helpdesk! Samen maken we de aangeboden hulp in de stad toegankelijker en inclusiever voor iedereen.


Hoe helpen we iemand?

Bij aankomst worden mensen vriendelijk ontvangen en krijgen ze iets te drinken. Vervolgens wordt er tijd genomen om naar het verhaal van de persoon te luisteren om zo de hulpvraag duidelijk te krijgen; dit altijd zonder oordeel. Op basis van hun verhaal worden zij gekoppeld aan andere organisaties, die gespecialiseerd zijn in wat iemand nodig heeft. Vaak lukt dit binnen het netwerk van organisaties wat het Rode Kruis heeft in de stad.

Hieronder volgen enkele voorbeelden om een duidelijker beeld te krijgen van de hulpvragen en de mensen die we op de Humanitaire Helpdesk zien:

  • Mensen die niet voldoende boodschappen kunnen doen voor zichzelf of voor hun gezin. Het Rode Kruis kan deze mensen doorverwijzen naar de Voedselbank of andere voedselinitiatieven.
  • Arbeidsmigranten die hun baan hebben verloren, verliezen ook vaak hun huisvesting. Het Rode Kruis koppelt hen aan samenwerkingspartners die hen informatie geven over hun rechten en ondersteunen bij het vinden van een nieuwe baan of terugkeer naar hun land van herkomst.
  • Als iemand medische klachten heeft, maar diegene geen verzekering heeft, ongedocumenteerd is of op dit moment geen woonadres heeft, kunnen wij helpen bij het maken van een afspraak bij een straatdokter, of kijken wij mee hoe iemand bij een huisarts terecht kan.
  • Mensen die ongedocumenteerd zijn kunnen worden gekoppeld aan organisaties die gericht zijn op mensen zonder papieren voor juridisch advies of andere hulp. Ook informeren we hen over voedselinitiatieven in de stad waar zij maaltijden kunnen krijgen.


Wat ga je doen?

De Humanitaire Helpdesk heeft een inloopspreekuur op donderdag van 12.00 uur tot 16.00 uur. De shift draai je altijd samen met een andere collega. Wat kan je verwachten van je taken als vrijwilliger?

  • Je bent het aanspreekpunt voor hulpvragers tijdens de opening van de HHD. Ook behandel je hulpvragen telefonisch en per mail.
  • Je biedt een luisterend oor en probeert een zo duidelijk mogelijk beeld te krijgen van de hulpvraag.
  • Je helpt mensen met informatie en doorverwijzing naar andere organisaties.
  • Je draagt bij aan het in kaart brengen van het hulpaanbod in de stad.


Wie ben jij?

De Humanitaire Helpdesk is een nieuwe hulpverleningsactiviteit van het Rode Kruis Haaglanden.

Wij zoeken iemand die:

  • het leuk vindt om te helpen in de opstartfase en wil meedenken over impactvolle hulpverlening.
  • In staat is om empathisch en gevoelig te communiceren en je te leven de achtergrond van de hulpvrager.
  • Interesse heeft in het opbouwen van de sociale kaart van Den-Haag
  • De Engelse taal goed beheerst. Kennis van de Nederlandse taal is handig, maar niet nodig.


Wat bieden wij?

  • Een sociale en warme omgeving met een groot vrijwilligersnetwerk.
  • Het Rode Kruis biedt verschillende trainingen aan, bijvoorbeeld een EHBO-cursus.
  • Je bent betrokken bij een maatschappelijk project dat er toe doet en kunt direct verschil maken voor mensen in een kwetsbare positie.
  • Reis- en onkostenvergoeding.
  • Naast zingevend werk, is er ook tijd voor ontspanning! We organiseren regelmatig leuke evenementen en borrels waarbij plezier voorop staat!


Interesse?

Heb je interesse? Meld je dan via dit deze link.


Meer informatie?

Als je vragen hebt, aarzel dan niet om contact op te nemen met Eva via 06-20433251 of mail naar [email protected].

We zoeken nieuwe collega’s met talent en we laten ons niet leiden door culturele achtergrond, fysieke beperkingen, genderidentiteit, geloofsovertuiging, geaardheid of leeftijd.

Gerelateerd aan

Begeleiding
Hulpverlening
Sociaal contact
Welzijn
Vluchtelingen & Minderheden
Goede gezondheid en welzijn
Ongelijkheid verminderen
Maak vacature ook zichtbaar voor Engelstalige vrijwilligers

Hoe kom ik er?

Over Rode Kruis West-Nederland

Het Rode Kruis West-Nederland biedt hulp aan mensen in de regio West-Nederland die dat hard nodig hebben. Onze activiteiten zijn onderverdeeld in maatschappelijke hulp, evenementenhulp en noodhulp.

Het Rode Kruis komt op voor kwetsbare groepen onder meer door het organiseren van activiteiten voor jongeren en ouderen, asielzoekers en vluchtelingen.

Bekijk meer activiteiten van Rode Kruis West-Nederland

De organisator heeft deze activiteit gemarkeerd als gevuld. Aanmeldingen zijn gesloten. Je kan hier andere vacatures vinden.

Vacatures die je misschien ook interessant vindt

Vrijwillige begeleider voor onze wandelclub op dinsdag!

Vaste activiteit · 2—3 uur/week

Den Haag

Vrijwillige begeleider voor onze wandelclub op dinsdag!

Wandelen is de meest geliefde activiteit van onze bewoners. Daar hebben wij jou voor nodig. Houd jij van wandelen, kan je een rolstoel duwen, kom langs...... .

Geplaatst door Florence, Woonzorgcentrum Houthaghe
Ben jij die leuke vrijwillige chauffeur die wij zoeken in Escamp?

Vaste activiteit · Flexibele uren

Den Haag

Ben jij die leuke vrijwillige chauffeur die wij zoeken in Escamp?

Begeleiden en Rijden, een mooi project, zoekt mensen met een eigen auto en rijbewijs om ouderen te vervoeren. Vergoeding per rit.

Geplaatst door Wijkz, Bouwlust
Wil jij graag andere moeders helpen?

Eenmalig · 2—4 uur

Flexibele locatie

Wil jij graag andere moeders helpen?

Ben jij moeder en wil jij beginnende moeders ondersteunen?

Geplaatst door Moeders Informeren Moeders
Wil jij wekelijks impact maken in Den Haag en daarbij jezelf ontwikkelen?

Vaste activiteit · 3—6 uur/week

Den Haag

Wil jij wekelijks impact maken in Den Haag en daarbij jezelf ontwikkelen?

Wil jij impact maken, jezelf ontwikkelen en nieuwe vrienden maken? Sluit je aan bij het Maatschappelijke Diensttijd (MDT) YourCube programma van Haagse Helpers!

Geplaatst door Netwerk Haagse Helpers
Bezoek je graag musea en doe je anderen graag een plezier?

Vaste activiteit · Flexibele uren

Den Haag

Bezoek je graag musea en doe je anderen graag een plezier?

De Uitgroep 'Samen op Pad' zoekt vrijwilligers die uitstapjes voor senioren willen begeleiden. De groep organiseert iedere dinsdag een uitje.

Geplaatst door Wijkz Loosduinen, De Henneberg
Gezocht: verzorg(st)er❤️voor in de nachtdienst!

Vaste activiteit · Flexibele uren

Den Haag

Gezocht: verzorg(st)er❤️voor in de nachtdienst!

Bij RespiteHouse HouseMartin bieden wij kortdurende zorg aan zieke daklozen, zodat zij kunnen herstellen van een ziekte of kunnen revalideren na een ziekenhuisopname.

Geplaatst door Stichting RespijtHuis HouseMartin

Vind Trainingen (denhaagdoetacademie.nl) die bij jou passen

Mrt

21

Kom jij gezinnen coachen bij het Eigen Toekomst Plan in Den Haag of Delft?

Training · 21 mrt, 10:00 — 28 mrt, 16:00

Den Haag

Kom jij gezinnen coachen bij het Eigen Toekomst Plan in Den Haag of Delft?

Wil jij gezinnen leren coachen bij het Eigen Toekomst Plan? Volg dan nu onze training en sluit je aan bij ons team!

Geplaatst door Eigen Toekomst Plan

Apr

3

Nieuw
Basiscursus Stichting Haagse Levensboeken

Training · €20 · 3 apr, 14:00 - 16:30

Den Haag

Basiscursus Stichting Haagse Levensboeken

Maak kennis met onze Stichting en het vrijwilligerswerk in Den Haag, Rijswijk, Leidschendam-Voorburg als levensboekenschrijver via de verplichte basiscursus.

Geplaatst door Stichting Haagse Levensboeken

Mrt

21

Nieuw
Altijd al schrijver willen worden?

Training · 21 mrt, 13:30 - 15:00

Den Haag

Altijd al schrijver willen worden?

Ieder mens is uniek en achter elk mens schuilt een verhaal. Wil jij je eigen levensverhaal of dat van een ander schrijven?

Geplaatst door Stichting Haagse Levensboeken

Praktische informatie

Vacature Vaste activiteit

3—4 uur/week
Zilverstraat 2, 2544 EJ Den Haag, Nederland

Contactpersoon

Adine Atzeni

Stel de contactpersoon een vraag of neem rechtstreeks contact op met de organisator via [email protected] of 0622143872.

Wat wij bieden

Vrijwilligersvergoeding

Voorwaarden

Verklaring Omtrent Gedrag