Doe mee als vrijwilliger aan het Movies that Matter Festival 2026! 🎬



Contactpersoon
Mariska van Zanten
Stel de contactpersoon een vraag of neem rechtstreeks contact op met de organisator via [email protected] .
#111007
Scan me of ga naar www.denhaagdoet.nl/o/Movies-that-Matter/activiteiten/Doe-mee-als-vrijwilliger-aan-het-Movies-that-Matter-Festival-2026-/111007 om je aan te melden
Samenvatting
💛 Elk jaar helpen ongeveer 130 geweldige vrijwilligers het Movies that Matter Festival mogelijk te maken! Doe jij dit jaar ook mee?
Uitgebreide omschrijving
Van vrijdag 20 t/m zaterdag 28 maart 2026 vindt het festival plaats in Theater aan het Spui en Filmhuis Den Haag. Het festival vertoont speelfilms, documentaires en korte films over mensenrechten, duurzaamheid en maatschappelijke kwesties. Daarnaast zijn workshops, optredens en Q&As met regisseurs, activisten en deskundigen.
We zoeken helpende handen voor het festival in Den Haag én voor een paar diensten in Amsterdam.
Wie zoeken wij?
We zoeken enthousiaste, proactieve mensen die graag de handen uit de mouwen steken. Affiniteit met film en festivals en ervaring met vrijwilligerswerk is een pre. Je bent het visitekaartje van het festival en vaak het eerste aanspreekpunt voor onze bezoekers. We zoeken dan ook mensen die graag servicegericht werken, gastvrij en representatief zijn.
Je hebt tijd om minimaal vier diensten (van minimaal vier uur) te werken voorafgaand en/of tijdens het festival, meer mag altijd. De start- en eindtijden van een dienst zijn afhankelijk van de functie waar jij je voor aanmeldt. Een reguliere dagdienst start vaak tussen 09.00-11.00 en een middag-/avonddienst start tussen 16.00-18.00. Een dienst duurt rond de zes uur.
We hebben diverse functies en jij kunt kiezen welke functie (maximaal twee) het beste bij jou past. Bekijk hier alle vrijwilligersfuncties.
Wat bieden wij?
Als vrijwilliger ben je nauw betrokken bij de organisatie en krijg je inzicht in het reilen en zeilen van ons bijzondere festival. Werk je minimaal vier diensten (van vier uur of meer), dan mag je buiten werktijd met je Crew Pass naar de filmvertoningen in Theater aan het Spui en Filmhuis Den Haag bijwonen.
Je ontvangt een Movies that Matter T-shirt en reiskosten worden vergoed tot max. €20,- per dienst (indien ingediend met een NS-ticket of OV-chipkaart overzicht. Km- en parkeerkosten worden niet vergoed). Je bent zelf verantwoordelijk voor je eigen onderdak tijdens het festival. Uiteraard zorgen wij voor eten, drinken en een snackje.
Alvast voor in je agenda
Informatiebijeenkomst voor alle vrijwilligers, dinsdag 10 maart van 16:30-18:00, Den Haag
We organiseren een informatiebijeenkomst in Theater aan het Spui in Den Haag. We willen graag dat jij erbij bent zodat je goed voorbereidt aan het festival kunt beginnen. Het is ook een uitstekend moment om kennis te maken met andere vrijwilligers en het Movies that Matter team.
Wil jij deel uitmaken van dit unieke festival? Geef je dan nu en vul het aanmeldformulier in! Zorg dat je hierbij een digitale pasfoto gereed hebt.
Vragen of opmerkingen? Stuur een mail naar [email protected].
Wat wij vrijwilligers aanbieden
💸 Vrijwilligersvergoeding
Over Movies that Matter
Movies that Matter opent per film de ogen voor mensenrechten. Ontroerende speelfilms en onthullende documentaires die ons een spiegel voorhouden. Films die gesprekken op gang brengen over hoe we de vrede kunnen bevorderen en onrecht kunnen bestrijden. Deze films vertonen wij op scholen, op het jaarlijkse festival in Den Haag en On Tour in filmtheaters door heel Nederland. We ondersteunen ook filmvertoningen over mensenrechten in het buitenland.






